ZDARMA! Freeware
ZDARMA!
Zde naleznete naše hry a programy, které poskytujeme volně k šíření.


PF2000

PF2000 - novoroční přání s hudbou a animací. Zašlete novoroční blahopřání pro rok 2000 Vašim přátelům poštou nebo Internetem. Další z dnes již klasické řady novoročních blahopřání naší firmy. Velmi oblíbené obzvláště u dětí. Program je určen pro systém DOS. Vyžaduje videokartu EGA nebo VGA.

download novoročního přání PF1998 (22 KB)
download novoročního přání PF1999 (23 KB)
download novoročního přání PF2000 (23 KB)

SafeDisk

SafeDisk V1.00 - zabezpečení disket archivu. Program zabezpečuje skupinu disket s archivovanými daty proti ztrátě dat. Z libovolně velkého počtu disket je vygenerována zabezpečovací paritní disketa. Od toho okamžiku lze kteroukoliv disketu archivu opět zpětně vygenerovat v případě poškození dat na disketě či dokonce v případě úplné ztráty diskety. Program lze využít též k verifikaci a kontrolním součtům disket a také ke kopírování a porovnávání disket (i přes soubor) s vysokým stupněm úspěšnosti čtení a zápisu (při chybách až na úroveň sektorů). Program je určen pro systém DOS.

download programu SafeDisk (12 KB)

IconMenu

IconMenu V1.04 - ikonové menu. Program umožňuje snadné spouštění programů a her pomocí grafického ikonového menu. Není potřeba žádné nastavování. Stačí menu spustit v adresáři s nainstalovanými programy v podadresářích. Menu zobrazí ikony ICO z těchto adresářů a umožní spustit programy z adresářů. Je připraveno především ke spouštění her. Kromě spouštění programů lze zobrazit obrázek k programu jako preview, zobrazit popis k programu a nastavit konfiguraci programu. Program je určen pro systém DOS. Vyžaduje videokartu EGA nebo VGA. Downloadovaný soubor ICONMENU.ZIP rozbalte s parametrem "-d" - obsahuje podadresáře s připravenou ukázkou použití.

download ikonového menu ICONMENU (34 KB)

Poutač

Poutač V1.00 - grafický reklamní poutač. Program slouží k cyklickému zobrazování zadaného textu ze souboru. V horní části obrazovky zobrazuje zadaný titulek, na jehož pozadí probíhá grafická animace. Program je určen pro systém DOS. Vyžaduje videokartu VGA.

download programu Poutač (8 KB)

Upleť

Upleť V1.30 - editor vzorů pro pletení a vyšívání. Editorem lze editovat obrázky s rastrovou grafikou. Lze používat 16 barev s možností ladění barevných odstínů. Editovaný vzor se zobrazuje jak v rastrové síti tak i v bodové grafice jako preview. Program je určen pro systém DOS. Vyžaduje videokartu EGA nebo VGA. Součástí je 12 připravených vzorů.

download programu Upleť (34 KB)

Abeceda

Abeceda V1.00 - výuka písmen pro nejmenší děti. Jedná se o velmi jednoduchý program zobrazující pouze obrázky s písmeny a umožňující psaní textu. Je určen pro systém DOS. Vyžaduje videokartu EGA nebo VGA. Součástí je zdrojový text ASM.

download programu Abeceda (56 KB)

PuzFli

PuzFli V0.40 - animovaná puzle. Umožňuje skládat standardní soubory FLI jako puzle. Součástí je 10 připravených puzlí, můžete si ovšem doplnit vlastní. Vyzkoušejte a budete příjemně překvapeni. Hra je určena pro systém DOS. Vyžaduje videokartu VGA a myš.

download hry PuzFli (1126 KB) download úsporné verze PuzFli - jen 1 puzle (21 KB)

Vybarvi

Vybarvi V1.00 - vybarvování pro menší děti. Obrázky jsou ve standardním formátu PCX, plochy ohraničené černými obrysy lze vyplňovat zvolenou barvou. Hra je určena pro systém DOS. Vyžaduje videokartu VGA a myš. Součástí je 77 připravených obrázků PCX, lze doplňovat vlastní. U dětí velmi oblíbená hra.

download hry Vybarvi (198 KB) download úsporné verze Vybarvi - jen 1 obrázek (9 KB)

Maluj

Maluj V1.21 - počítačové omalovánky. Lze malovat tenkým nebo tlustým štětcem. K dispozici je 16 barev. Při malování nejsou překreslovány černé obrysy obrázků (zůstávají černé), což usnadňuje malování. Lze vytvářet vlastní omalovánky. Hra je určena pro systém DOS. Vyžaduje videokartu EGA nebo VGA a myš. Součástí je 10 připravených omalovánek.

download hry Maluj (118 KB) download úsporné verze Maluj - bez omalovánek (11 KB)

Privat

Privat V1.00 - hra "Velká privatizace". Je založena na principu hry "Explodující atomy" - vložené investice se rozrůstají do sousedních odvětví a přebarvují kameny protihráčů. Hra je určena pro systém DOS. Vyžaduje videokartu EGA nebo VGA.

download hry Privat (38 KB)

Vlak

Vlak V2.01 - logická hra typu "had". Cílem hry je posbírat všechny předměty ve scéně a projet branou do další scény. Hra má 50 scén. Je možné vytvářet vlastní scény či doplnit vlastní objekty. Hra je určena pro systém DOS. Pracuje s videokartou EGA, VGA i Hercules. Jedna z nejoblíbenějších her jak u dětí, tak i u dospělých!

download hry Vlak (31 KB)

Vejce

Vejce V1.00 - logická hra typu "Othello", "Reverse" či "TicTacToe". Úkolem je získat co nejvíce svých kamenů, kterými jsou vejce nebo slepice. Kameny se mění přes 3 úrovně (vejce-kuře-slepice). Hra je určena pro systém DOS. Vyžaduje videokartu EGA nebo VGA.

download hry Vejce (15 KB)

Tetrix

Tetrix V1.40 - klasická hra typu "Tetris". Barevné rozlišení "tetroidů", zvuk, kvalitní demo-mód, tabulka nejlepších hráčů. Hra je určena pro systém DOS. Pracuje s videokartou EGA, VGA i Hercules. Dobře se používá v demo-módu na vystavovaných či testovaných počítačích jako tzv. "živák".

download hry Tetrix (9 KB)

Vegas

Vegas V1.00 - hrací automat z "Las Vegas". Jedná se o tradiční peněžní hrací automat - po vložení 1 až 5 mincí stisknete páku a čekáte na výhru. Hra je určena pro systém DOS. Vyžaduje videokartu EGA nebo VGA.

download hry Vegas (8 KB)

Planety

Planety V1.00 - letecký (polo-)simulátor. Nejedná se ani tak o hru, jako spíše o polotovar hry sloužící k vyzkoušení principů. Součástí jsou zdrojové texty v assembleru, určeny spíše pro inspiraci. Po spuštění programu se lze pohybovat nad povrchem planety (zvolené klávesou 0 až 9) klávesami nebo myší, lze nastavit výšku (klávesy + a -) nebo vytvořit jezero (klávesa Enter). Hra je určena pro systém DOS. Vyžaduje videokartu VGA.

download hry Planety (35 KB)

Šachy

Šachy V1.20 - šachy. Tato hra nevyniká inteligencí tahů ani grafikou. Její předností jsou miniaturní rozměry (zobrazení je v textovém videomódu) a především zdrojový text v assembleru, který je součástí (pro zájemce o programování v assembleru). Hra je určena pro systém DOS. Podporuje všechny videokarty (používá textový videorežim).

download hry Šachy (26 KB)

Bludiště

Bludiště V1.00 - bludiště. Velmi jednoduchá hra pro nejmenší děti. Cílem hry je projít bludištěm, které se postupně zviditelňuje. Součástí je zdrojový text v assembleru. Hra je určena pro systém DOS. Podporuje všechny videokarty (používá textový videorežim).

download hry Bludiště (8 KB)

Lines

Lines V1.00 - relaxační čárové obrazce. Program vytváří náhodné obrazce, vhodné např. jako šetřič obrazovky. Součástí je zdrojový text v assembleru. Program je určen pro systém DOS. Vyžaduje videokartu EGA nebo VGA.

download programu Lines (5 KB)

vypnout diakritiku
vypnout diakritiku
základní stránka GEMA Soft
základní stránka GEMA Soft

Poslední aktualizace stránky 14.7.1997 (viz historie změn)